הכנסה נוספת (גם מהבית): 10 דרכים להגדיל הכנסה עם עבודות מהצד

עבודה מהצד להגדלת הכנסה

כולנו היינו שמחים לקבל יותר כסף ממקום עבודה

אני שומעת הרבה שאומרים לי: “אם רק היו לי עוד 2,000 שקל כל חודש, מצבי היה אחר”.

ואכן הפער הממוצע בין הוצאות והכנסות של משפחה בישראל עומד על 2,000 שקלים.

אז אפשר לבקש תוספת שכר (גם את זה צריך לדעת איך עושים), ואפשר להחליף מקום עבודה עם הכנסה גבוהה יותר. אולם יש עוד מקרה אחד שבו אתה אוהב את העבודה, רגיל לחברים, אתה מרגיש עניין סיפוק, מקום העבודה קרוב לבית והרוב באמת סבבה; וכל מה שחסר זה רק עוד 2,000 ₪ כל חודש, וזה אתה מבין שלא יקרה בקרוב.

הריבית על המשכנתא עלתה, כולנו משלמים עוד כמה מאות שקלים יותר, ועל יוקר המחיה כולם מדברים כל היום ואתה מבין שעליך לעשות מעשה. אז מה עושים?

הכנסה נוספת. ככה בקטנה

אבל מאיפה מתחילים? מה אני יכול לעשות על מנת להגדיל הכנסה?

הפעם רציתי לחשוף אתכם לכמה אופציות, ודווקא אלה שנמצאות ממש מתחת לאף. למזלנו הרב, ובזכות עידן הדיגיטל נוצרו אינספור אפשרויות לבעלי מקצועות רבים להרוויח עוד כסף מהצד, וזאת בנוסף לעבודה העיקרית שלהם.

כמו כן תמיד יש תחומי עיסוק נוספים שאינם דיגיטליים, המאפשרים לכם לקבל תשלום על משהו שאתם ממילא עושים בחי היומיום.

בהקשר זה חשוב לציין שאם נוסף לכם מקור הכנסה חדש על זה הקיים, תצטרכו לפתוח לכל הפחות עוסק פטור במס הכנסה, או לחילופין לבצע תיאום מס בין כל העבודות שלכם (ניתן לביצוע גם על ידי אפליקציה ייעודית של רשות המיסים).

הנה כמה אפשרויות שיסייעו לכם להגדיל הכנסה בשעות הפנאי.

1. עיצוב גרפי, עיצוב אתרים

אם אתם צעירים ונמרצים, יש המון בעלי עסקים ללא אתר אינטרנט. הציעו להם את השירות שלכם בסכום שיהיה שווה לשניכם. התחילו עם אתר משלכם, אם זה אפשרי (כדי שהסנדלר לא ילך יחף).

2. כתיבת עבודות, שירותי תוכן, תרגום

כיום יש תעשייה שלמה של כותבי עבודות לסטודנטים שמתקשים עם השפה, או זקוקים לתרגום מאמר מאנגלית. אם זה מה שאתם יודעים ויכולים, קדימה – לכו על זה. בנוסף תחום הדיגיטל ותחומים נוספים צמאים יותר מתמיד ליוצרי תוכן, למתרגמים ולעורכים.

3. שיווק, פרסום וקידום

תחום הדיגיטל מאפשר לכל אחת ואחד להוסיף לעצמו עוד סט כישורים מקצועיים בתחומי השיווק: החל מקמפיינים ממומנים וקידום אורגני, וכלה בשיווק ברשתות חברתיות, שיווק שותפים ועוד.

4. ייעוץ / טיפול מקצועי בתחומכם

עוסקים בעבודה סוציאלית בשעות הבוקר? הציעו טיפול רגשי בערב מהבית או בזום למי שזקוק. למה לא?

את מורה לריקוד בבוקר או מורה לחינוך גופני? בערב תוכל/י להעביר שיעורי פילאטיס או יוגה למבוגרים.

5. בישול ואפייה

יודע/ת להכין קוסקוס? תכיני ותמכרי. כולם אומרים לך שאת מפסלת יפה בבצק סוכר- קדימה לעבודה. נמאס לחברים בעבודה לצאת בצהריים למסעדות? הכינו להם אוכל בבית – טרי, טעים, מזין, בריא וגם תרוויחו כסף.

6. לק ג’ל, סידור גבות

יש לך סבלנות? את עושה את זה לחברות ולמשפחה? תרחיבי את המעגל ותתחילי לגבות על כך כסף.

7. חלוקת עיתונים

למקיצים מוקדם זו אחלה עבודה; יש משרות כאלה לרוב.

8. הנדי מן

יודע לסדר תריס שנפל, לפתוח סתימה בברז, לתלות תמונות? למה שלא תרוויח מזה כסף. מכינה לעצמך תכשיטים מפימו או חוטי נחושת אולי חרוזים? קדימה, תביאי לחברות בעבודה ותמכרי.

9. בייביסיטר / דוג סיטר

אספתם את הילד שלכם מהגן ב-13:00? הציעו לעוד 3-4 ילדים להגיע אליכם לצהריים, קצת שיעורי בית ויצירה וחסכתם להורים שלהם צהרון. בינתיים אתם הרווחתם עוד כמה מאות שקלים בחודש.

אותו דבר לגבי דוג סיטר לאוהבי כלבים.

10. שליחים, נהגים ומובילים

אם אתם ממילא נוהגים במשך היום, הוסיפו לכם כמה שעות בתפקיד איש הובלות אחר הצהריים או בערב (לא חייבים כל יום כמובן). כמו כן תמיד אפשר לעשות עוד כסף מהצד בעבודה כשליח – חנות פרחים, וולט ועוד.

לסיכום

אני מאמינה שכל אדם וכל משפחה יכולים להגדיל הכנסה, צריך רק לחשוב מחוץ לקופסא; לחשוב מה באתי לעשות בעולם ואיך אני יכול/ה לתרום להשפיע ולתת מהאור המיוחד שלי, ופשוט לעשות. להתחיל בצעד אחד קטן, ולכו תדעו לאן תגיעו…

כל התפקידים שהגעתי אליהם במקרה, נשארתי בהם הכי הרבה זמן. אמיתי.
אפילו ההתנדבות שלי הפכה להיות מקצוע ראשי ומכניס. לא תכננתי ולא חלמתי, וזה פשוט קרה.

האם אתם מאפשרים לעצמכם לעוף מעבר לתבניות שלכם?
מתי לאחרונה שברתם תבניות?
ומה אתם יכולים לעשות תמורת עוד 2,000 ₪ בחודש?
שתפו אותי!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp