השמת בכירים: ייעוץ קריירה למנהלים שרוצים שינוי

ייעוץ קריירה למנהלים בכירים

ככל שאנו צוברים יותר ותק וניסיון מקצועי, כך יותר קשה לנו למצוא את התפקיד הבא בתור. אנחנו יותר ממוקדים ופחות מתפשרים, ולכן היצע התפקידים הרלוונטי לנו קטן – ככל שאנו גדלים ומתפתחים מבחינה מקצועית. זה נכון בעיקר ובייחוד כשמדובר במשרות ניהול ובתפקידים בכירים.

בכירים ובכירות מתלבטים פעמים רבות לגבי התפקיד הניהולי הבא שלהם/ן. אין ספק שכסף הוא גורם חשוב מאין כמותו, אבל למרבה הפלא לא רק הכסף מניע אותנו מבחינה מקצועית.

חלק ניכר מאיתנו מחפש אתגרים וסיפוק; חלק אחר רוצה הכרה מקולגות או מהתעשייה; וכל מטרה שכזו משנה את הדרך בה ניגש לאיתור המשרה הבאה הרלוונטית לנו.

השמת בכירים – לא משחק ילדים

מנהלים ובכירים רבים נתקלים באתגרים לא פשוטים, בבואם לחפש ולמצוא עבודה. כאן לא מדובר בצעירים שנמצאים בראשית דרכם בעולם התעסוקה, או באנשי מקצוע שמסתפקים בתפקיד מסוים ואיתו הם מאושרים לאורך שנים.

ברוב המקרים מדובר בבעלי תפקידים בכירים שכבר הספיקו לצבור ותק וניסיון משמעותי בתחום מקצועי אחד לפחות, וכעת עומדים בצומת דרכים לגבי התפקיד הבא באותו תחום או בתחום משיק. מצד שני, ייתכן שהם כבר שבעו מהתחום בו הם עוסקים כל כך הרבה זמן – וכעת רוצים להיכנס לנישה מקצועית אחרת לחלוטין.

אומנם דילמות דומות קיימות גם אצל דרגי ביניים או דרגים נמוכים יותר, אבל הן מתחזקות ומתעצמות ככל שהוותק והניסיון עולים. כשהיינו צעירים, בראשית דרכנו בעולם התעסוקה, היינו מוכנים להתפשר על דברים רבים. ככל שעולים בדרג כך פחות מסכימים לפשרות, וזה ממש בסדר. כך זה אמור להיות, וזה חלק מהשינוי שכולנו עוברים ככל שאנו מתקדמים מבחינה מקצועית.

גלגל הקריירה של דניאלה הירש

ייעוץ קריירה למנהלים שרוצים יותר

שמי דניאלה הירש, יועצת תעסוקה מוסמכת עם יותר מ-20 שנות ניסיון בתחום. יעצתי למאות בכירים ומנהלות באינספור תחומי עיסוק, וסייעתי להם למקד את הצרכים ולמצוא את המשרה הטובה ביותר לשלב החדש בו הם נמצאים בקריירה.

כדי לברר מה הכי נכון וטוב לכם, נשב יחד ונלמד מהן העדפותיכם, לצד חוזקות וחולשות (מודל SWOT); מהו מצבו הנוכחי של שוק העבודה בתחום הרלוונטי לכם; וכן היכן אתם יכולים להשתלב בצורה שתקדם אתכם לשלב הבא בקריירה שלכם/ן.

או כמו שאני אוהבת להגיד בקצרה: מה אתם אוהבים, במה אתם טובים ומה המצב בשוק העבודה.


מתלבטים/ות לגבי התפקיד הבא? לא יודעים/ות לאן לפנות?
צרו קשר ויחד נגיע למסקנות >

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp