כלכלת המשפחה - ייעוץ כלכלי - פיננסי למשפחות (גם בזום)

“הוצאתי מעל 1,200 משפחות ממינוס כרוני. השיטה שלי עובדת”

רוצים לצאת מהמינוס אחת ולתמיד? 

עובדים מרוויחים ועדין לא מצליחים לחסוך?

מרגישים שההוצאות גדולות מההכנסות ולא מבינים למה?

אני אעזור לכם לעשות סדר, ולהגיע לשקט כלכלי.

מה זה כלכלת המשפחה?

כלכלת משפחה הוא תחום המתמקד באיזון העדין שבין הוצאות והכנסות בבתי אב, ושואף לסייע למשפחות לנהל תקציב בצורה נכונה – בלי להיכנס לחובות ותוך כדי שמירה על נוחות וחיים בשפע יחסי. כלכלת המשפחה עוסקת ב-5 תחומים עיקריים, וכיצד ניתן לשפר אותם: דיור, הוצאות שוטפות, ניהול סיכונים, מימוש יעדים כלכליים וכן התנהלות כלכלית – פיננסית בבית.

מה תפקידו של יועץ לכלכלת המשפחה?

כל משפחה עוברת אתגרים כאשר אחד מבני הזוג, לא מרוצה במקום העבודה, עובד קשה ומרגיש לא מתוגמל או לחילופין לא מקודם מקצועית, במקרים של חשש לפיטורין, ובתקופת חיפוש עבודה. שינויים בתעסוקה משפיעים על יכולת ההשתכרות, על הוצאות המשפחה והתכנון הכספי לעתיד.

אם אתה ומשפחתך נמצאים מול אתגרים כאלו, אני יכולה לסייע לכם להתנהל נכון כלכלית ולקבל החלטות מתוך שיקול דעת. מתוך היכרות של יותר מ-18 שנים בתחום כיועצת תעסוקה, כלכלה וקריירה – אוביל אתכם לעלות על דרך שתבטיח כי כל טלטלה בעתיד לא תהפוך למשבר.

הכוונה תעסוקתית ממוקדת, לצד תכנון נכון של תקציב המשפחה וניהול מאוזן – יכולים לסייע בשינויים תעסוקתיים ולאפשר שינוי קריירה, בחירת תפקיד חדש או תקופה ללא הכנסה.

יועץ כלכלי למשפחה פותח עבורכם את הדלת לשינוי משמעותי, הן בתפישת העולם והן בהתנהלות הכלכלית-פיננסית שלכם.

חבילות הייעוץ שלנו:

1. חבילת מיפוי כלכלי

 • מיפוי כלכלי –בדיקת הוצאות, הכנסות, נכסים וחובות, וקבלת דו”ח מסכם ומקיף עם המלצות לביצוע.
 • כולל מפגש אחד מקצועי שבו נעשה סדר בניירת הכלכלית והביטוחים ונבדוק כמה עולים לכם החיים לחודש אחד בראייה שנתית.

2. חבילת מיפוי וליווי

 • מפגש אחד כולל תהליך מיפוי (כמופיע בסעיף 1).
 • בנוסף שני מפגשי ליווי חודשיים לצורך בניית תקציב ובקרה.
 • טיפים לצרכנות נבונה וכלים לצמצום הוצאות אפקטיביות.

3. חבילת ליווי מורחב

 • מפגש מיפוי +2 מפגשי ליווי חודשיים (כמופיע בסעיף 1+2).
 • בנוסף ליווי של כחצי שנה הכולל כלים לשינוי דפוסי התנהלות והתנהגות.
 • פגישה משותפת בבנק והוזלת עמלות וריביות ואפשרות לשיחה עם סוכן הביטוח.
 • אפשרות לבחינת הגדלת הכנסות ע”י ניהול ודיוק הקריירה לבני הזוג.

 

מה גורם לנו להגיע למצב כלכלי דחוק?

חוסר ידע והבנה – אנחנו נוטים להסתכל רק על הדברים הגדולים, ומתעלמים מהפרטים הקטנים שעלולים להשפיע על התמונה בכללותה. לדוגמה, אם אנחנו רגילים לפנק את עצמנו בגלידה של 10 שקל בסוף כל יום עבודה, מדובר בהרגל שעולה לנו 2,400 שקל בשנה.

יציבות תעסוקתית לא ברורה – אם בדורות הקודמים ידעו הורינו שיש להם מקום עבודה לכל החיים, כיום זה רחוק מלהיות נכון. למעט עובדי מדינה שמקום עבודתם מובטח, שוק התעסוקה הפך לתנודתי ביותר – וכמעט שום דבר (גם לא תואר שני וניסיון מעשי) מבטיח לנו שנישאר במקום אחד עד הפנסיה.

צרכנות שגויה – בני אדם נוטים לקנות מוצרים ושירותים משתי סיבות עיקריות: היגיון מצד אחד ורגש / אימפולסיביות מצד שני. בסופרמרקטים, לדוגמה, יודעים לשחק על שני הצדדים הללו, ולגרום לנו לקנות דברים שאנחנו לא באמת צריכים: מבצעים של 1+1 או 1+3, הצבת המוצרים היקרים ביותר בגובה העיניים והזולים ביותר במרחק קשה לגישה על המדפים; וכן הלאה. כל אלו ועוד גורמים לנו לרכוש מתוך אימפולסיביות ולא מתוך חשיבה והיגיון.

עלייה ביוקר המחיה – בחישוב פשוט, מה שפעם עלה שקל אחד עולה היום פי כמה וכמה. כמעט כל מוצרי הצריכה התייקרו בחלוף השנים, וככל הנראה ימשיכו לעשות זאת גם בשנים הבאות. ראו את מחירי הדירות לדוגמה; שלא לדבר על מחירי הפירות, הירקות והקוטג’ (שבזכותו יצאו מיליון איש לרחובות במחאה החברתית של קיץ 2011). בפורטוגל, למשל, יוקר המחיה הממוצע נמוך בשליש מאשר בישראל – ולכן קל יותר לחיות שם.

עלייה בתוחלת החיים – ככל שהאוכלוסייה מתבגרת ויותר אנשים מגיעים לגילאים מבוגרים, כך נדרשות יותר עתודות כספיות שיתמכו בהם לאחר יציאתם לפנסיה. אלא אם כן אתם עובדי מדינה, הפנסיה שלכם כיום ככל הנראה לא תספיק לימי הפרישה; בייחוד אם תגיעו לגילאים מופלגים.


ניתן לקיים גם ייעוץ אונליין לכלכלת המשפחה באמצעות ZOOM.

ייעוץ כלכלי למשפחה לפי מצבי חיים

ייעוץ למשפחה בזמן שינוי תעסוקתי
ייעוץ למשפחה בזמן משבר תעסוקה
ייעוץ לנשים לפתיחת קריירה שנייה
ייעוץ לנשים לאיזון בית ועבודה
ייעוץ להכנסה ותעסוקה לגיל השלישי

ייעוץ כלכלי למשפחה בזמן שינוי תעסוקתי

אחד מבני הזוג החליט לשנות את תחום העיסוק שלו, או לחפש מקום עבודה חדש? לעיתים החלטה כזו דורשת תקופת לימודים, צמצום שעות עבודה או תקופה ללא עבודה וללא הכנסה. עם זאת המשפחה ממשיכה להתקיים, וצריך לדעת כיצד להתכונן לתקופה כזו שבה גם לומדים וגם עובדים או להיערך לתקופה ללא הכנסה. כדי להמשיך ולמלא את כל צורכי המשפחה, רצוי לתכנן את התקציב המשפחתי והאפשרויות הכלכליות הקיימות במשפחה.

ייעוץ לכלכלת המשפחה בזמן משבר תעסוקה

נקלעת למשבר תעסוקה או פיטורין באופן בלתי צפוי ולא מתוכנן? מעבר לתחושות הקשות, גוברים אצלך הדאגות והחששות לגבי העתיד הכלכלי מצד אחד, וההתמודדות היומיומית עם הוצאות המשפחה מצד שני. בתהליך הייעוץ בזמן משבר תעסוקתי, אני מלווה אותך יחד עם המשפחה ומכוונת אותה לראות את ההזדמנות בכל משבר – כיצד להתנהל נכון עם כספי הפיטורין? האם זו ההזדמנות להחליף עיסוק או להגדיל הכנסה בתפקיד הבא? תכנון נכון ומאוזן של כספי המשפחה יכול בהחלט לצמצם את המשבר ולעזור למשפחה להתגבר עליו.

ייעוץ לנשים לפתיחת קריירה שנייה

אחרי שנים של עבודה בתחום מסוים, החלטת לשנות את תחום העיסוק שלך ולפתוח בקריירה שנייה? את רוצה לרכוש מקצוע חדש, או להירשם ללימודים, להקים עסק משלך או להתחיל קריירה שנייה כשכירה במקום אחר? כדי להתמודד עם השקעה כספית בלימודים, עם הקמת עסק או עם ירידה בהכנסה לתקופה מסוימת, כדאי להכין תכנית היערכות נכונה שתבחן את אפשרויות ההשקעה וכיצד תתנהל המשפחה בתקופת אי הוודאות. תכנון נכון ומאוזן יבטיח התחלה נכונה של הדרך החדשה.

ייעוץ לנשים לאיזון בית ועבודה

נולדו לכם ילדים והמשפחה התרחבה, ואת כבר לא רוצה לחזור לקריירה התובענית שלך ורוצה להשקיע גם בגידול הילדים? הצורך למצוא את האיזון בין עבודה ובית, גורם לעיתים לירידה בהכנסה, לשינוי מקום עבודה ולשינויים בהיערכות הכלכלית של המשפחה. מצד אחד ההוצאות גדלות ומצד שני יש סיכוי שההכנסה תרד. אני מלווה משפחות כיצד למצוא את הדרך הנכונה להמשיך ולצאת לעבודה יחד עם גידול הילדים, לתכנן את ההוצאות, לחסוך לעתיד ולהתנהל באופן מאוזן עם גידול המשפחה.

ייעוץ להכנסה ותעסוקה לגיל השלישי

יצאת לפנסיה ופרשת מהעבודה בשעה טובה? המצב הכלכלי של המשפחה משתנה עם היציאה לגמלאות, וצריך להתאים את ההתנהלות להכנסות החדשות. אתה עדיין רוצה להמשיך לעבוד באופן חלקי או מלא, לשם השלמת הכנסה או לצורך תעסוקה ועניין? אני מייעצת כיצד להתנהל נכון בגיל השלישי עם כספי הפנסיה, להמשיך לחסוך לעתיד ולהתנהל מאוזן בחיי היום יום כדי ליהנות מתקופת הגמלאות ולקצור את הפירות מההשקעות לארוך השנים.

הרצאות וסדנאות במגוון נושאי כלכלת המשפחה

 • ניהול תקציב משפחתי
 • חיפוש עבודה
 • התנהלות כלכלית נכונה
  חינוך פיננסי – ילדים וכסף
 • איזון כלכלי בגיל השלישי
 • איפה אני חיה?

למידע נוסף ולהזמנת סדנאות והרצאות >


לפרטים נוספים ולשיחת היכרות ללא התחייבות מוזמנים ליצור קשר.