חמישה טיפים למציאת עבודה בעולם המודרני

חמישה טיפים למציאת עבודה בעולם המודרני

מחפשים עבודה ולא יודעים איך?

לחפש עבודה זו עבודה ושמענו זאת לא פעם

אולם צעדים ראשונים שתעשו חשובים ביותר.

צעד קטן שינוי גדול- גם מסע של אלף ק"מ התחיל מצעד אחד קטן.

 

מגישה לכם 5 טיפים מרכזיים שיסייעו לכם :

 

1.התייעצו. חפשו לכם מגדלור- ממש כמו בשיר של אליעד נחום- אור.

https://www.youtube.com/watch?v=O21OZkP8anw

התייעצו עם חברים, מכרים אשר עוסקים בתחום בו אתם רוצים או חושקים לעבוד.

שאלו אותם על העבודה שלהם, על התרבות הארגונית בחברה שבה הם עובדים, אין חכם כבעל ניסיון ומה שרואים מכאן לא רואים משם. לדוגמא, בנות רבות צעירות אשר חולמות להיות מנהלות משאבי אנוש. פנו אלי בשאלות על התפקיד אשר נראה קוסם מבחוץ אולם כשסיפרתי להם מה דרישות התפקיד או מה צריך לעשות ביום יום הן הבינו יותר שזה לא מה שחשבו ודמיינו.

או נועצת לי שחלמה להיות חשבת שכר לאחר סיום לימודים והתחלת עבודה הבינה שמדובר בהרבה עבודה סיזיפית שלא מתאימה לה.

2. התמחו- על מנת לצבור ניסיון אני ממליצה להתנדב בתחום שאתם רוצים לעסוק בו במקביל למקום עבודה נוכחי. כך תוכלו לצבור ניסיון רלבנטי ולהיות מומחים בתחומכם. ככל שיהיה לכם יותר ויותר ניסיון רלבנטי גם אם הוא במסגרת התנדבות תוכלו לצרף אותו לרזומה.

3. תתמנגלו- הגיעו לכל זירה רלבנטית למקצוע שלכם, בכל תחום יש כנסים, ירידים והנוכחות שלכם חשובה שם. הגיעו עם כרטיסי ביקור או עם קורות חיים רלבנטים אין לכם מושג את מי תפגשו שם. אל תחששו להגיע לבד בוודאי יהיה מישהו שייגש אלכם. פשוט תהיו.

4.תנכחו (מלשון נוכחות) רשתות חברתיות בצורה הולמת – רב הגיוס היום עבר לרשתות החברתיות. תבדקו אם יש לכם כרטיס בפייסבוק ואיך הוא נראה- תנקו תכנים לא נעימים ותדעו שהמעסיק הפוטנציאלי יכנס לעמוד שלכם על מנת להכיר אתכם ואתם רוצים להיות במיטבכם. הכירו גם את הלינקדאין והשתמשו בו.

5. שלחו בתבונה – הכינו לכם רשימה של מקומות העבודה שממש הייתם רוצים להשתלב בהם. בדקו מי מחברים שלכם או מי מקרובי המשפחה מכירים או עובדים שם תעבירו קו"ח דרכם. הימנו משליחה המונית של קורות חיים לכל משרה ולכל עבר, היו מדויקים בחיפוש ותצליחו.